Plisy okienne

Zalety plis okiennych

Plisy okienne to popularna opcja osłon okiennych, które łączą w sobie wysoką funkcjonalność z dekoracyjnym charakterem. Doskonale sprawdzają się zarówno w domach, jak i mieszkaniach, można je również stosować w biurach. Poniżej wyjaśniamy, jakie są najważniejsze cechy żaluzji plisowanych oraz podpowiadamy, jak wykorzystać je w aranżacji wnętrza. Czytaj dalej

Nowoczesne plisy okienne

Plisy okienne to konstrukcja, która powstaje z dwóch ruchomych profili i miękkiej tkaniny pomiędzy nimi. Tkanina jest plisowana w taki sposób, że tworzy eleganckie zakładki, a profile pozwalają na wygodne przesłonięcie osłony w obu kierunkach. W ten sposób można zasłonić nie tylko całe okno, ale również tylko jego część, co pozwala na wygodne kontrolowanie poziomu światła wpadającego do pomieszczenia. Plisy okienne to świetny sposób na regulację dopływu światła do pomieszczenia. Doskonale sprawdzają się w pomieszczeniach z silnie oświetlonymi oknami południowymi, jak również w ciemniejszych pomieszczeniach z oknami północnymi lub zachodnimi. Do ciemniejszych wnętrz dobrym wyborem są jasne, półprzezroczyste tkaniny. Do jasnych wnętrz możemy kupić plisy okienne w ciemnych kolorach, które ochronią nas przed nadmierną ekspozycją na słońce. Sprawdzą się np. w sypialniach z oknami wychodzącymi na wschód — poranne promienie słońca przestaną być dla nas problemem. Żaluzje plisowane można regulować zarówno od dołu, jak i od góry, dlatego są one doskonałą alternatywą dla droższych rolet dzień i noc.

Kolejną zaletą plis okiennych jest prosty proces montażu. Producenci oferują różne systemy odpowiadające potrzebom użytkowników, w tym bezinwazyjne plisy okienne, które montuje się bezpośrednio na ramie okna. Dostępne są również plisy okienne Premium, które montuje się do listwy przyszybowej na oknie. Dzięki temu osłona idealnie przylega do szyby i prezentuje się elegancko, jednocześnie umożliwiając pełne otwarcie okna. Gdy chcemy uniknąć wiercenia otworów w wykończeniu okna biurowego, plisy okienne mogą być doskonałym rozwiązaniem.