salony łazienek

Paryski szyk w łazience

Kiedy ludzie myślą o paryskich mieszkaniach, zazwyczaj myślą o eleganckich przestrzeniach z szykownymi meblami i pięknym wystrojem. Ale jedną z najważniejszych cech tych mieszkań jest łazienka — i nic dziwnego, że łazienki w Paryżu kojarzą się z elegancją, szykiem i klasą. Łazienki w Paryżu mają często minimalistyczny design z prostymi geometrycznymi kształtami i są inspirowane klasyczną i barokową architekturą. Tworząc łazienkę w tym stylu, wykorzystuje się naturalne materiały, takie jak kamień i drewno, z dodatkiem glazury i białej farby. Tworzy to ciepłą i zachęcającą atmosferę, która jest idealna do relaksu po długim dniu. Czytaj dalej

Salony łazienek — które wybrać?

Jeśli chodzi o łazienki, Paryżanie znani są ze swojego nienagannego gustu. Każdy szczegół musi być idealny, od podłogi po armaturę. Dlatego warto przyjrzeć się niektórym z najpopularniejszych wnętrz w Paryżu i zobaczyć, jak wykonali swoje łazienki wystarczy przejść się do salony łazienek i taka łazienka zostanie dla nas wykonana. Jeden z popularnych stylów charakteryzuje się konsekwencją i symetrią. Wszystko musi być ułożone w sposób, który ze sobą koresponduje, dając jednocześnie wrażenie ładu, porządku i elegancji. Właśnie dlatego wykorzystanie chaosu jako elementu wystroju często może przynieść efekt odwrotny do zamierzonego — może wręcz stworzyć bałagan.

Zamiast tego skup się na tworzeniu przestrzeni w salonie łazienek, która ma wspólne połączenie między wszystkimi elementami. Na przykład, rozważ użycie mozaiki lub czarno-białej szachownicy z płytek lub parkietu w jodełkę. Materiały te są zarówno wysokiej jakości, jak i wytrzymają uszkodzenia spowodowane przez wodę. Postaw na materiały najwyższej jakości, jeśli chcesz, aby Twoja łazienka wyglądała luksusowo i była dobrze wykonana.

Detale w paryskiej łazience

Jeśli szukasz łazienki, która do perfekcji wyeksponuje Twój paryski styl, niezbędne jest duże lustro w ozdobnej złotej, białej lub czarnej ramie. Dodaj do niego eleganckie obrazy, grafiki i dodatki, takie jak cięte kwiaty w stylowym wazonie, szkatułki na biżuterię czy flakony wykwintnych, pięknie pachnących perfum. Połączenie tych elementów z nieprzytłaczającymi rozwiązaniami w postaci białych ścian lub podłóg zagwarantuje sukces! Do paryskiego stylu pasować będzie również sztukateria na ścianach i sufitach.