Zasłony okienne

Jak dopasować rolety okienne do kuchni?

Wybór odpowiedniego typu zasłon okiennych do kuchni to ważna decyzja. Nie tylko będą chronić Twoją prywatność, ale mogą również kontrolować ilość światła słonecznego wchodzącego do pomieszczenia i być pięknym dodatkiem do przestrzeni. Jakie zatem zasłony okienne wybrać do kuchni? Czytaj dalej

W przypadku pomieszczenia, które często służy do gotowania i sprzątania, firanki i zasłony okienne wyglądają klasycznie i elegancko. Jednak ze względu na charakter tego pomieszczenia, firanki kuchenne nie są najlepszym wyborem. Nie są one odporne na zabrudzenia, a ponadto zbierają kurz i pochłaniają zapachy. W przypadku pomieszczenia, które często służy do gotowania i sprzątania, warto zdecydować się na rolety okienne. Na rynku możemy znaleźć kilka rodzajów rolet wewnętrznych, w tym plisowane, tekstylne czy typu dzień-noc. To od naszych preferencji zależy, jaki rodzaj rolet wybierzemy do kuchni. Przy ich wyborze musimy jednak zwrócić baczną uwagę na ich funkcjonalność i praktyczność.

Na rynku dostępnych jest wiele różnych rodzajów zasłon okiennych, z których każdy ma swoje unikalne zalety. Jeśli szukasz estetycznego rozwiązania, dość dobrą alternatywą są rolety okienne w formie kasety. Rolka, na którą nawinięta jest tkanina, ukryta jest w niewielkiej skrzynce, umieszczonej nad szybą, a sama tkanina zawieszona jest w aluminiowych lub PCV prowadnicach, zapewniających szczelne przyleganie do ramy okiennej. Umożliwia to całkowite zaciemnienie pomieszczenia, a także sprawia, że roleta nie wisi mimowolnie, gdy okno jest uchylone.

Jeśli szukamy rozwiązania ekonomicznego, lepszym rozwiązaniem są rolety plisowane jako zasłony okienne. Mają one zazwyczaj więcej plis niż zwykłe rolety, co oznacza, że skuteczniej blokują dostęp światła słonecznego do pomieszczenia. Rolety plisowane są również bardziej przystępne cenowo niż rolety okienne w kasetach i często występują w szerszej gamie kolorów i wzorów.